Історія закладу

Історія нашого закладу

У 1966 - 1967 навчальному році, на честь 50-річчя Великого Жовтня, 8-річна школа була реорганізована в середню. Очолила педагогічний колектив школи вчитель історії Тесленко Надія Костянтинівна. У школі було 360 посадочних місць, але через рік в школі вже навчалося 730 учнів в 2 зміни.

Щосуботи - вечори відпочинку, огляди художньої самодіяльності, звіти гуртківців. Дуже цікаво проводилися виступи драмгуртка, навіть в кінотеатрі імені Гастелло, по вулиці Радянській, на сцені діти ставили уривки з «Наталки Полтавки» І.П.Котляровского, Т. Г. Шевченко «Причинна», «Тополя». Свого актового залу в школі не було, але інтерес дітей до мистецтва був великим. Шкільний хор відвідували від 120-150 дітей, керівником якого довгі роки був Глинкин Віктор Веніамінович.

У 1967 році в Верхньодніпровському районі були організовані табори праці та відпочинку для старшокласників. За два місяці роботи в таборі праці і відпочинку діти проявляли свою працьовитість, згуртованість, взаєморозуміння, взаємодопомога. А головне, вони проявляли свою витримку, організаторські здібності. За цю роботу діти отримували гроші, на які школа організовувала поїздки-екскурсії в міста-герої Москву, Київ, Ленінград і т.д.

З травня 1967 року проводилися воєнізовані ігри (на базі військової частини міста Верхівцеве) «Зірниця». За 3-4 дні, які проводили діти на лоні природи і, виконуючи завдання гри, вони ставали більш організованими, відчувають відповідальність не тільки за себе, а й за весь колектив школи, який вони представляли. Діти вчилися готувати обіди, малювати, організовувати вечори-відпочинку, а головне, відчувати плече товариша, почуття колективізму і патріотизму. Дуже багато допомагали в підготовці до воєнізованих ігор шефи - міськпромкомбінату, тепер фабрика «Ритм». Всі костюми для 30 осіб шили шефи, а тому в стройовому конкурсі наша школа була завжди першою.

З 1975 по 1995 роки директором школи була Степанковська Клавдія Андріївна, вчитель української мови та літератури, вчитель-методист, «Відмінник народної освіти», Ветеран праці.

Уже в 1978 - 1986 роках в школі навчалося 990 дітей, а посадочних місць тільки 360, тому школа працювала в 2,5 зміни.

У 1988 році була побудована Верхньодніпровська середня школа № 5 і середня школа №3 передала в нову школу 500 учнів. Розвантаження школи дала можливість працювати в одну зміну, крім 1-го класу та групи продовженого дня, які займалися з 12-ї години.

З 1995 по 2016  роки директором школи була Прокопенко Людмила Миколаївна, учитель математики, вчитель-методист, «Відмінник освіти України».

У    2016-2017 навчальному році колектив школи очолювала в.о. директора школи, заступник директора з навчально-виховної роботи Бідюк О.І., учитель географії.

2017-2018 навчальний рік КЗ «Верхньодніпровська СЗШ№ 3 І-ІІІ ст.» зустрічає з новим директором. Федорова Неля Вікторівна, учитель історії, яка працювала в  даній школі 28 років, тож  добре знає і педагогічний, і учнівський колектив, а отже шкільні традиції не тільки підтримуватимуться, а й започатковуватимуться нові.

Провідна ідея школи полягає в спрямуванні зусиль на конкретну дитину, створена основа для всебічного гармонійного розвитку особистості з високоморальною громадською позицією.

Зі стін закладу було випущено 164 медаліста (123 чол.  з Золотою медаллю та 41 чол. зі Срібною медаллю), які обрали професію до душі. Випускники школи завжди пам'ятають, кому вони зобов'язані, чиї вони повинні продовжувати традиції і передавати це все своїм дітям, онукам ... А це так і є. Уже їхні діти, онуки навчаються в школі своїх батьків, бабусь і дідусів. Школа пишається своїми вихованцями, коли бачить плоди виховання.

Відповідно  до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про забезпечення функціонування української мови як державної» у зв’язку з переведенням приведення установчих документів закладу загальної середньої освіти у відповідність до вимог чинного законодавства, рішення дев’ятого скликання сьомої сесії Верхньодніпровської міської ради Кам’янського району Дніпропетровської області  від 27.05.2021 р. № 291-7/IX «Про зміну типу КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «ВЕРХНЬОДНІПРОВСЬКА СЕРЕДНЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА № 3 III СТУПЕНІВ» ВЕРХНЬОДНІПРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ» на «гімназія» з  українською мовою навчання з 01 вересня 2021 року.

nbsp;